Četvrtak, 02.05.2024.
  • Suad Balić
  • 12.11.2023.

Zasluženo pobjeda protiv Bratstva

Jedinstvo je danas u okviru 14.kola Prve lige Federacije Bosne I Hercegovine sasvim zasluženo u posljednjoj utakmicu pred domaćom publikom u ovoj polusezone savladalo Bratstvo iz Gračanice rezultatom 1:0. Utakmica je igrana po veoma teškom terenu, natopljenom vode.

Na samom otvaranju susreta Jedinstvo je imalo sjajnu situaciju da dođe do vodstva. U gužvi pred golom gostiju iz Gračanica pokušao je Hadrović, zatim Stojnić i Hadžikadunić, ali golman Bratstva na visini zadatka. U 25.minuti ponovo sjajna šansa za crveno - bijele, kada je nakon kornera s lijeva strane ubacio Bajraktarević, lopta je prošla sve igrače uz samu gol liniju. I u nastavku susreta nastavljaju se napadi Jedinstva, pokušava Bajraktarević, pa Hadrović s vrha kaznenog prostora ali lopta ne pronalazi put do mreže gola gostiju iz Gračanice. U 40.minuti Stojnić je iz voleja odkično šutirao, ali lopta je otišla malo iznad gola.

U drugom dijelu prva prilika za Bratstvo odmah na otvaranju utakmice, kapiten Jaganjac je sutirao glavom, ali lopta je pogodila prečku. U 75.minuti Imamagić je krenuo prema golu gostiju odlično šutirao s nekih dvadesetak metara, a lopta je prošla tik uz desnu starivu gola gostiju iz Gračanice. U 80.minuti Jedinstvo dolazi do zasluženog vodstva nakon udarca s bijele tačke. Precizan je bio Imamagić. Nakon toga u redovima gostiju Šabić je nakon prigovora dobio direktni crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Jedinstvo će u posljednjoj utakmicu ove polusezone gostovati u Tešnju, ekipi TOŠK-a.

NK JEDINSTVO - NK BRATSTVO 1:0

NK Jedinstvo: Bilić, Alibegović, Stojnić, Imamagić, Hadžikadunić, Kojić, Alagić, Guskić, Bajrektarević, Mizić, Hadrović.

NK Bratstvo: Arnautović, Hadžimujić, Ćosić, Jaganjac, Smajić, Dobrilović, Ćurić, Redžić, De carvalho, Poturalić, Devedžić.