• Suad Balić
  • 25.09.2023.

Trofej Velike Kladuše ponovo pripao Karate klubu ''Regeneracija''

Trofej Velike Kladuše ponovo pripao Karate klubu „Regeneracija“

VELIKA KLADUŠA –  (subota, 23.09.) u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Kladuša održan je tradicionalni međunarodni karate turnir „Trofej Velike Kladuše“. Organizator i domaćin ovom već 19-om po redu izdanju turnira bio je Karate klub „Regeneracija“ a koji je i ovom prilikom ostvario izvanredne rezultate osvojivši 19 zlatnih, 17 srebrenih i 29 bronzanih medalja. Takmičari ovog kluba, Danis Pajazetović i Najra Miljković proglašeni su za najuspješnije takmičare turnira.

Klub domaćin ovog turnira po pravilniku istoga ne učestvuje u raspodjeli pehara pa su otišli u ruke sljedećih klubova: Karate klub „OKIT“ – Vodice, Republika Hrvatska, Karate klub „Šibenik 1066“ – Šibenik, Republika Hrvatska i Karate klub „LOTOS“ – Zagreb, Republika Hrvatska. Najuspješniji trener također dolazi iz Karate kluba „OKIT“. Na ovom turniru učešće su uzeli karate klubovi iz BiH i Republike Hrvatske, i to 24 kluba sa 345 takmičara.

Pored organizatora „Trofeja Velike Kladuše“, Karate kluba „Regeneracija“ iz Velike Kladuše učestvovali su još slijedeći klubovi: Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca koji je osvojio ukupno 10. mjesto sa osvojene dvije zlatne, tri srebrene i sedam bronzanih medalja. Karate klub „23. februar“ osvojio je jednu zlatnu, jednu srebrenu i tri bronzane medalje, dok je Karate klub „Fudokan“ osvojio dvije srebrene i četiri bronzane medalje.

Dobrodošlicu učesnicima u ime domaćina uputili su velikokladuški karatista i trener u Karate klubu „Regeneracija” Emin Redžić te predsjednik Sportskog saveza općine Velika Kladuša Velmir Zahirović.

Dobra organizacija ovog 19-og karate turnira od strane Karate kluba „Regeneracija“ dobar je uvod za slijedeći jubilarni, dvadeseti po redu slijedeće 2024. godine. Esad Š.