Subota, 04.05.2024.
  • Suad Balić
  • 31.05.2023.

Sara Talić iz Gradskog karate kluba Jion osvojila bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu

Članica Gradskog karate kluba Jion Sara Talić osvojila je bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu za djecu u Crnoj Gori. Mlada Bišćanka je tako u Baru ponovila uspjeh sa prošlogodišnjeg šampionata Balkana i potvrdila ogroman potencijal.

Sara Talić je u konkurenciji djevojčica do 11 godina, kategorija do 40 kilograma, upisala tri trijumfa i jedan poraz. Bila je bolja od predstavnica Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine, dok je u ogledu za finale protiv reprezentativke Turske nedostajalo malo i sportske sreće.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na ovom natjecanju uspješno su predstavila još tri takmičara iz Gradskog karate kluba Jion -  Faruk Halilić, Ali Eminoglu i Ajdin Kozlica.

Inače, na šampionatu u Crnoj Gori nastupilo je više od 1. 400 takmičara iz 11 zemalja.