Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 01.04.2023.

Poraz u Banovićima u samom finišu susreta

Nogometaši bihaćkog Jedinstva danas su u okviru 20.kola M:tel Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u samom finišu susreta poraženi u Banovićima, od ekipe Budućnosti rezultatom 1:0. Jedini strijelac na utakmici je bio Anel Husić u 81.minuti susreta.

Na otvaranju utakmice igralo se između dva kaznena prostora, većinom na sredini terena. U 28.minuti crveno - bijeli su mogli doći do vodstva u Banovićima, kada sjajni Luka Merdović izlazi sam ispred golmana Budućnosti Mehića, ali domaći čuvar mreže bravurozno reagira. Samo par minuta kasnije odlično kontra Jedinstva po desnoj strani, ponovo se u prilici nalazi Luka, ali i ovog puta domaći gloman Mehić na visini zadatka. Imali su i domaći nogometaši dobru priliku za postizanje pogodka u 37.minuti susreta kada je Lugavić šutirao, ali naš Faris Ribić na visini zadatka.

Drugi dio susreta protekao je idemtično kao i početak prvog poluvremena u igri na sredini terena. Najbolju priliku domaći su imali u 63.minuti, kad je Demirović šutirao i pogodio stativu gola Jedinstva. U samom finišu susreta domaći dolaze do vodstva

Igrala se 81.minuta kada je Anel Husić zatresao mrežu Jedinstva, što je bio i konačni rezultat susret.

U narednom, 21.kolu M:tel 1.lige Federacije Bosne i Hercegovine, crveno - bijeli će ugostiti lidera, ekipu GOŠK-a iz Gabele.

FK BUDĆNOST - NK JEDINSTVO 1:0

81' Husić

FK Budućnost: Mehić, Muratović, Berbić, Čavalić, Lugavić, Kovčić, Demirović, Đerzić, Gogić, Huseinspahić, Husić.

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Kadrić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Asprilia.