• Suad Balić
  • 12.08.2023.

Odlična utakmica u Bihaću završila remijem

Četri gola na otvaranju sezone Pod borićima

Na otvaranju jesenjeg dijela prvenstva u novoj sezoni Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Jedinstvo je pred 700 gledatelja Pod borićima remiziralo protiv ekipe BFK Simm Bau rezultatom 2:2.  Četri gola vidjela je danas bihaćka publika i jedno borbeno Jedinstvo, koje je uz malo sportske sreće moglo i do punog plijena. Poveli su crveno - bijeli preko Hadžikadunića na otvaranju utakmice, ali do kraja prvog poluvremena gosti su imali prednost. Ipak, danas sjajni Elmin Hadžikadunić postigao je svoj drugi pogodak za konačnih 2:2. Ipak, krenimo redom.

Prvu priliku prave gosti, kada bivši igrač Jedinstva Selman dobro šutira, ali sjajno boksuje loptu novi čuvar na golu Jedinstva Borna Iličić. U 4.minuti sjajna kontra Jedinstva, lopta dolazi do Hadžikadunića koji fantastično matira golmana gostiju za veliko slavlje Pod borićima. U 7.minuti sjajna akcija Zarića i Hadžikadunića, ali ovaj drugi šutira pored gola. U 19.minuti gosti dolaze do poravnanja rezultata, kada je Selman prošao po lijevoj strani, ubacio za Vintonjina koji sa pet metara glavom matira Iličića. U 20.minuti Imamagić se sjurio u kazneni prostor gostiju, šutirao odlično, a golman ekipe iz Kosave je kranjim naporom uspio sačuvati svoj gol. Ponovo je pokušao Imamagić u 30.minuti, ali lopta je otišla uz samu stativu. Igrala se 37.minuta susreta kada su gosti došli do vodstva. Ponovo je mrežu Jedinstva zatresao Vintonji. To je bilo sve u prvom dijelu utakmice.

Početkom drugog dijela u 47.minuti Kurić ulazi u kazneni prostor gostiji, neko ga ruši s leđa, zatim lopta pogađa u ruku igrača Simm Bau koji zaustavlja istu, ali sudci se ne oglašavaju. Samo minutu kasnije, šilovito šutiraVasiljevića, ali Iličić paradom spašava svoj gol. U 69.minuti crveno - bijeli dolaze do izjednačenja. Hadžikadunić sam sjajno prolazi po lijevoj strani i postiže euro gol za 2:2 na semaforu Pod borićima što je bio i konačan rezultat utakmice. U narednom kolu, Jedinstvo će gostovati na Tušnju, ekipi Slobode.

NK JEDINSTVO - BFK SIMM BAU 2:2

NK Jedinstvo: Iličić, Stojnić, Džaferović, Kurić, Imamagić, Hadžikadunić, Dizdarić, Kojić, Zarić, Alagić, Guskić.

Na klupi su: Bilić, Fazlić, Mujagić, Husić, Hodžić, Hošić, Jusić, Stipić.

Trener: Damir Borovac

BFK Simm Bau: Aljkanović, Makić, Adnan Pandžić, Selman, Pilav, Resić, Vasiljević, Sažić, Stjepanović, Vitonji, Karišik.

Na klupi su: Hodžić, Halilović, Dodig, Suljić, Martinović, Tarik Pandžić.

Trener: Nebojša Đekanović.