Subota, 04.05.2024.
  • Suad Balić
  • 12.09.2023.

Najuspješniji vikend u historiji Sportskog društva Ultra iz Bihaća sa čak 11 postolja u dvije utrke.

Naš najuspješniji vikend započeli smo u subotu 9. septembra na 1. Bosanskokrupskom polumaratonu. U Bosanskoj Krupi nastupili smo sa naših 9 takmičara/ki a svi su trčali polumaratonsku utrku. Potpunu dominaciju pokazale su naše Ultrašice koje su se iz Bosanske Krupe vratile sa čak 5 postolja. Emina Ćehajić Gradinović je završila na 4. mjestu u ukupnom poretku polumaratonske utrke a postala je prvakinja USK u polumaratonu za ovu godinu. Anela Bakija nam je donijela postolje u kategoriji Ž41-50 sa 3. mjestom dok je na prvenstvu USK u polumaratonu završila na 2. mjestu. Lejla Dedić svojim nastupom u Bosanskoj Krupi svom je klubu donijela 1. mjesto u kategoriji Ž30-40 dok je na prvenstvu USK u polumaratonu završila na 3. mjestu. Naša muška ekipa također je bila jako uspješna a najzapaženiji nastup imao je Amir Muminović koji je završio kao petoplasirani u ukupnom poretku dok je na prvenstvu USK u polumaratonu završio na 3. mjestu. Uz Amira još jedno postolje nam je donio Amar Ćehajić koji je u svojoj starosnoj kategoriji M30-40 završio na 2. mjestu. Moramo pohvaliti i nastup našeg dragog prijatelja kluba Enesa Ibrahimagića koji je u Bosanskoj Krupi istrčao još jedan vrhunski polumaraton koji mu je donio 3. mjesto u kategoriji M30-40.

Zahvaljujemo se našim domaćinima Atletski KLUB Svjetlost i čestitamo im na odličnoj organizaciji. Kratko i jasno čista 10-ka za sviju. Čast i i veliko zadovoljstvo nam je bilo trčati prvi Bosanskokrupski polumaraton.

Već sutradan u nedjelju 10. septembra ekipa koja je dan prije trčala u Bosanskoj Krupi je nastupila na prvom izdanju Željava Air Base polumaratona u R. Hrvatskoj. U sklopu Željava Air Base polumaratona održane su tri utrke i to FUN run utrka na 3,5 km, utrka od 10 km i ona glavna polumaratonska. Naši takmičari su pokazali da su u vrhunskoj formi te smo se sa Željave vratili sa 4 postolja. Emina Ćehajić Gradinović u potpunosti je izdominirala na FUN run utrci te je istu završila na 1. mjestu. Amar Ćehajić je vrhunski istrčao utrku od 10 km te istu završio na 3. mjestu. Na polumaratonskoj utrci nastupili su Amir Muminović i Haris Mašić a Amir je još jednom pokazao kako se brane boje svog omiljenog kluba te je polumaratonsku utrku završio na 2. mjestu a ujedno je bio najbolji u svojoj starosnoj kategoriji M35 tako da se kući vratio sa dva pehara. I ovaj put u našoj pratnji bio je naš dragi prijatelj kluba Enes Ibrahimagić koji je na Željavi trčao FUN run utrku i istu završio na 1. mjestu.

Postignuti rezultati naših članova na ove dvije utrke:

1. Bosanskokrupski polumaraton

Emina Ćehajić Gradinović  - 1:34:26 -  4. mjesto (prvakinja USK u polumaratonu)

Anela Bakija - 1:53:41 - 7. mjesto (2. mjesto prvenstva USK u polumaratonu, kategorija Ž41-50 - 3. mjesto)

Lejla Dedić - 1:55:24 - 8. mjesto (3. mjesto prvenstva USK u polumaratonu, kategorija Ž30-40 - 1. mjesto)

Amir Muminović - 1:28:27 - 5. mjesto (3. mjesto prvenstva USK u polumaratonu)

Amar Ćehajić - 1:31:19 - 8. mjesto (kategorija M30-40 - 2. mjesto)

Haris Mašić - 1:45:38 - 17. mjesto

Irnes Keskinović - 1:49:45 - 19. mjesto

Rasim Junuzović  - 1:53:45 - 23. mjesto

Anel Ramić - 1:59:07 - 29. mjesto

Enes Ibrahimagic - 1:36:41 - 10. mjesto (kategorija M30-40 - 3. mjesto)