Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 13.05.2023.

Jedinstva danas su poraženi u Srebreniku od ekipe Gradine rezultatom 2:0. Strijelac oba zgoditka bio je rezervista Armin Spahić u 60. i 65.minuti susreta.

U prvih desetak minuta utakmice mnogo konkretniji domaći nogometaši Gradine. Redaju se šanse pred Ribićevim golovom. Prvo se u drugoj minut susreta Dervišagić  lijepo snašao u kaznenom prostoru, ali pogodio je vanjski dio mreže.  Nedugo zatim pokušao je i Stjepanović ali je na kraju bio neprecizan. Dervišagića se u osmoj minuti susreta našao u odličnoj prilici za postizanje gola, ali je šutirao preko okvira gola Jedinstva. U nastavku prvog dijela utakmice igralo se između dva kaznena prostora.

Početkom drugog dijela utakmice igra između dva kaznena prostora. Ipak, u 60.minuti susreta domaći dolaze do vodstva preko Armina Spahića. Samo pet minuta kasnije rezervista Spahić postiže svoj drugi pogodak za vodstvo domaćina rezultatom 2:0.  Pokušao je Spahić i u 75.minuti, ali fantastičan je bio naš Faris Ribić na golu Jedinstva.

U narednom, 27.kolo M:tel Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, Jedinstvo će Pod borićima ugostiti Zvijezdu iz Gradačca.

OFK GRADINA - NK JEDINSTVO 2:0

OFK Gradina: Kršic, Music, Tomic, Brčkalic, Fazlic, Stjepanović, Dervišagić, Božic, Muminović, Imamović, Berbić.

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Hadrović, Asprilia.