Subota, 04.05.2024.
  • Suad Balić
  • 28.08.2023.

Po veoma sparnom vremenu danas su na stadiona Pod borićima u okviru 3.kola Prve lige Federacije BiH snage su odmjerili Jedinstvo i uvijek neugodni kakanjski Rudar. Jedinstvo je sasvim zasluženo došlo do prve ovosezonske pobjede rezultatom 2:0, golovima Hadžikadunića i Imamagića.

Jedinstvo je hrabro i borbeno krenulo od samog početka utakmice. U 4.minuti susreta odlična prilika za crveno - bijele, ali pred petercom gostiju nije se najbolje snašao Imamagić. I u 25.minuti su nogometaši Jedinstva imali su dobru priliku da dođu do vodstva. Kurić je majstorski dodao do Hadžikadunića, ovaj je pokušao prevariti Kršića, ali golman Rudara na visini zadatka.  Gosti su zaprijetili u 32.minuti preko Kobilice, koji je silovito šutirao, ali lopta je otišla pored gola. U 43.minuti Jedinstvo dolazi do zasluženog vodstva, kada je fantastični Elmin Hadžukadunić sa 25 metara sjajnom ljevicom skinuo paučinu iz Kršićevog gola i postigao eurogol za konačni rezultat prvog vrućeg poluvremena Pod borićima.

Drugo poluvrijeme počelo je manje ofanzivno na obje strane, najviše zahvaljući tropskim vremenskim uvijetima na stadionu u Bihaću.  Ipak, u 77.minuti Jedinstvo dolazi do drugogo pogodka, korner s desne strane izveo je Hadžikadunić, lopta dolazi na drugu stativu do Imamagića koji glavom zakucava loptu u mrežu Rudara za konačnih 2:0 na semaforu i zasluženu pobjedu izabranika Damira Borovca.

I u narednom kolu crveno - bijeli su domaćini, kada Pod borićima gostuje bamovićka Budućnosti.

NK JEDINSTVO - FK RUDAR 2:0

NK Jedinstvo: Iličić, Stojnić, Džaferović, Imamagić, Kurić, Hadžikadunić, Kojić, Zarić, Bajrektarević, Mizić, Hadrović.

FK Rudar Kakanj: Kršić, Goralija, Musić, Hasanović, Čago, Kobilica, Čehajić, Musić, Čatić, Hrustanović, Kišić.