Petak, 19.04.2024.
  • Suad Balić
  • 23.05.2023.

Deveti puta za redom „Regeneracija“ najuspješnija na prvenstvu USK-a

BUŽIM – U Bužimu je jučer održano prvenstvo USK-a za djecu, kadete, juniore i U-21 na kojem su takmičari Karate kluba „Regeneracija“ po deveti puta za redom bili najuspješniji. Istovremeno, Taris Beganović, član Karate kluba „Regeneracija“ proglešen je za najuspješnijeg takmičara prvenstva dok je drugo mjesto osvojio Danis Pajazetović, također član ovog Karate kluba.

Taris Beganović, najuspješniji takmičar prvenstva

Na prvenstvu u Bužimu nastupilo je 17 klubova sa prostora Unsko-sanskog kantona sa 336 takmičara a 509 prijava. Pored „vječitih pobjednika“, iz Velike Kladuše su još učestvovali Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca – Velika Kladuša, koji je zauzeo odlično peto mjesto u ukupnom plasmanu sa četiri zlatne, osam srebrenih i 17 osvojenih bronzanih medalja. Karate klub „Fudokan“ zauzeo je 13-to mjesto u ukupnom plasmanu sa tri zlatne medalje, jednom srebrenom i dvije bronzane. Karate klub „23. februar“ zauzeo je 15-to mjesto u ukupnom plasmanu sa jednom zlatnom, jednom srebrenom i dvije osvojene bronzane medalje. Čestitke vima učesnicima a posebno osvajačima medalja.