Subota, 04.05.2024.
  • Suad Balić
  • 27.07.2023.

Bašić: Malo sam razočaran, ali beskrajno ponosan na svoj tim

Fudbaleri Željezničara odigrali su još jedan veoma dobar evropski meč. Tim Nermina Bašića remizirao je sa Neftchijem iz Bakua rezultatom 2:2.

Iako pred revanš Plavi imaju veoma dobar rezultat, tim Nermina Bašića ima za čime žaliti jer je vodio u dva navrata.

“Malo sam razočaran. Kada primite u zadnjoj minuti eurogol teško je. Želim se zahvaliti publici. Vodili su ove momke i odigrali smo ovako. Mislim da smo bili konkurentni, dobri. Igrali smo protiv sjajnog tima, koji su individualci, ali nisu imali mnogo prilika. Sudija je bio sjajan. Pustio je dosta tempa. Veoma sam ponosan na svoju ekipu. Odigrali smo fighterski preko 100 minuta utakmice. S ekipom koja vrijedi preko 10 miliona. Imali smo težak zadatak pripremiti utakmicu. Falilo je 4-5 igrača, nemamo igrača za rotaciju. Dali smo više od svog maksimuma. Živi smo, sanjat ćemo još sedam dana i nećemo se predati tako lako”, rekao je Bašić.

Upitan je i da li je optimističan zbog toga jer je i nakon utakmice protiv Dinamo Minska na semaforu stajao isti rezultat.

“Moramo biti ponasni. Željo je odigrao tri evropske utakmice, nijednu nije izgubio. Željo je i danas dao dva gola, Željo može, Željo želi. Kada shvatite da je ovaj tim igrao protiv Fenera, Crvene zvezde koja je Fiorentinu dobila 5:0 to je sjajno. Prilagodili smo se protivniku, sjajno pristupili taktički. Ponosan sam i malo razočaran, ali jako ponosan. Trebamo nastaviti raditi. Iskusili smo stvari, Željo je na početku svog puta.”, rekao je Bašić.

Revanš meč ovih timova igra se za sedam dana u Bakuu, a direktan tekstualni prijenos možete pratiti na portalu N1 Bosna i Hercegovina

N1 BiH/Autor: Esmir Kunić