Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 13.09.2023.

Završena bajka Zeničana: Jedinstvo se golovima u finišu meča spasilo blamaže

Nogometaši Čeličnog Grada iz Zenice danas su na stadionu Kamberovića polje u Zenici u okviru 2.kola Kupa FBiH dočekali tim Jedinstva iz Bihaća. Nakon velike borbe, gosti iz Bihaća golovima u finišu meča spasili su se poraza, te su se plasirali u dalju fazu takmičenja pobjedom rezultatom 2:4.

Čelični Grad je klub koji je osnovan prije nekoliko godina, a prije par mjeseci su uspjeli osvojiti KUP ZDK, pobijedivši u finalu tim iz višeg ranga, odnosno Bosnu iz Visokog. U okviru 1. kola Kupa FBiH u Zenici su pobijedili Kolinu, također tim iz većeg ranga, te su se zasluženo našli u 2. kolu Kupa FBiH, gdje su danas dočekali tim koji se takmići u 1.ligi FBiH, dok je Čelični Grad u najnižem rangu, odnosno takmiče se u Kantonalnoj ligi ZDK.

Utakmica je otvorena sa nekoliko šansi s obje strane, domaćini su pokušavali od početka da ugroze gol gostiju iz Bihaća, koji su ipak prvi došli do vodstva. U 21. minuti ubačaj iz kornera s desne strane, golman domaće ekipe nije dobro procijenio let lopte, a igrač gostiju Ensar Imamagić glavom sa pet metara pogađa za vodstvo Jedinstva 0:1.

Taj gol kao da je dodatno motivisao domaće nogometaše koji kreću svim silama po izjednačenje, do kojeg dolaze u 40. minuti. Nakon greške gostujuće odbrane, domaći napadač Haris Čajlaković sjajno šutira lijevom nogom sa oko 15 metara s desne strane, te matira gostujućeg golmana za izjednačenje rezultata na 1:1, sa kojim se otišlo i na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, ali domaća odbrana je danas funkcionisala veoma dobro. U 70. minuti rezervista Sanjin Subotić veoma lijepo pogađa u padu sa 10-tak metara nakon sjajno istrčanog kontranapada domaćeg tima, te donosi veliko slavlje ekipi Čeličnog Grada i vodstvo 2:1. u 88. minuti nakon pritiska gostiju gol za izjednačenje 2:2 postiže Bakić.

Isti igrač dvije minute kasnije postiže svoj drugi gol. Minut kasnije još jedan gol u mreži domaćeg tima, gol je postigao Bajrektarević, koji i postavlja konačni rezultat današnje utakmice 2:4 za ekipu Jedinstva.

Jedinstvo će tako nastaviti svoj put kroz Kup BiH, dok se hrabri Zeničani opraštaju od ovog takmičenja, gdje su ove sezone pokazali veoma dobre partije.