Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 02.09.2023.

Remi Jedinstva i Budućnosti Pod Borićima

Jedinstvo je danas u okviru 4.kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigralo neriješeno protiv ekipe Budućnosti iz Banovića. Na kraju susreta rezultat je na semaforu bio 1:1.

Gosti u prvoj prilici dolaze do vodstva, kada se lopta odbija do Čergića, koji je sa pet metara posprema iza leđa golmana Jedinstva Iličića. U 9.minuti susreta Zarić je iz slobodnog udarca zatresao prečku . U 13.minuti zaprijetli su crvrno - bijeli, kada je Kurić odlično prošao po lijevoj strani, ali nikog nije bilo od domaćih igrača da zatrese praznu mrežu gola Budućnosti. Pokušali su gosti u 29.minuti preko Pirića, ali lopta je otišla pored gola. Odmah nakon toga brza kontra Jedinstva, ali udarac Kurića, brani golman Budućnosti. U 30.minuti Zarić je imao priliku da izjednači rezultat s bijele tačke, ali ga je pročitao golman Mehić i odbranio svoj gol. U 38.Zarić je pokušao iz slobodnog udarca, ali golman gostiju ponovo na visini zadatka. Do kraja prvog dijela utakmice pokušao je i Bajraktarević, ali na odmor se otišlo vodstvom gostiju iz Banovića, rezultatom 0:1.

U drugom dijelu Borovac je u igru ubacio  Senedina Hadrović, Guskića i Alibegović, te su crveno - bijeli mnogo bolje ušli u drugo poluvrijeme. Već na samom otvaranju drugog dijela bilježimo pokušaj Imamagića, ali golman Mehić i ovog puta siguran.  U 56. minuti Zarić sjajno koristi grešku u odbrani gostiju i postiže izjednačujući pogodak za crveno - bijele. U 88.minuti Jedinstvo je  zaprijetilo preko Alagića, ali ponovo je sjajan golman gostiju Anes Mehić.

Na kraju zaslužena podijela bodova Jedinstva i Budućnosti. U narednom kolu, crveno - bijeli gostuju u Srebreniku, ekipi Gradine.