Petak, 26.04.2024.
  • Suad Balić
  • 07.03.2023.

Prva FBiH: Ubjedljiva pobjeda Tomislava, Jedinstvo izašlo iz zone ispadanja

Fudbaleri Tomislava savladali su na domaćem terenu ekipu Rudara iz Kaknja sa 3:0, dok su Hadžići i Travnik odigrali 1:1, a  Jedinstvo iz Bihaća je u Lukvacu sa 1:0 bilo bolje od Radničkog u 16. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Ovi mečevi se nisu igrali za vikend zbog loših vremenskih uslova, a Tomislav je sjajno otvorio drugi dio sezone pobjedom od 3:0. Prvi gol na meču viđen je u 11. minutu kada je Faris Husagić postigao autogol, da bi na 2:0 povisio Nikola Šiško u 35. minutu, a domaći tim je konačnih 3:0 postavio golom u 82. minutu.

Trener u Hadžićima je bio u užasnom stanju prije svega zbog toga što je snijeg s njega očišćen mašinama koje su ostavile duboke tragove na travi. Travnik je stigao do prednost u 36. minutu preko Anesa Mašića, da bi bod domaćinu donio Armin Šljivar u 77. minutu.

Jedinstvo iz Bihaća je iskoristilo kikseve ekipa s dna tabele i golom Luke Merdovića  u 75. minutu su ostvarili pobjedu na gostovanu protiv Radničkog od 1:0, te su tako trenutno van zone ispadanja.