Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 15.04.2023.

Jedinstvu vrijedan bod iz Tomislavgrada

Izabranici Elvedina Beganovića, danas su na teškom gostovanju u Tomislavgradu, u okviru 22.kola M:tel Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine osvojili vrijedan bod, odigravši 0:0 protiv domaće ekipe HNK Tomislava.

U prvih 45.minuta igre crveno - bijeli su bili mnogo bolja ekipa na terenu. Izabranici Elvedina Beganovića konstatno su vršili pritisak na odbranu domaće ekipe i golmana Puljića, ali na kraju je falila završnica. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu nešto konkretnija domaća ekipa, koja je stvorila tri poluprilike, ali naš Faris Ribić u svim situacijama izašao je kao pobjednik. Mogli su crveno - bijeli i do tri boda kada je po desnoj strani sjajno prošao Kemal Selman, još bolje šutirao, ali istakao se golman domaće ekipe.

Na kraju zasluženo podijela bodova danas u Tomislavgradu. U narednom kolu, Jedinstvo će u nedjelju Pod borićima ugostiti TOŠK iz Tešnja.

HNK TOMISLAV - NK JEDINSTVO 0:0

HNK Tomislav: Puljić, Križanac, Ćerdić, Banović, Šiško, Bešlić, Mustapić, Lasić, Musić, Kovač, Soldić.

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Arias, Asprilia.