Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 08.04.2023.

Jedinstvo odigralo neriješeno 1:1, protiv lidera na prvenstvenoj tabeli, ekipe GOŠK-a iz Gabele.

Crveno - bijeli su danas Pod borićima u okviru 21.kola M:tel Prve lige Federacije BiH odigrali neriješeno 1:1, protiv lidera na prvenstvenoj tabeli, ekipe GOŠK-a iz Gabele. Strijelac za našu ekipu bio je Luka Merdović, dok je za goste iz Gabele gol postigao nigerijac Abdulfatai u 90.minuti susreta.

Prvo ozbljniju priliku prave nogometaši Jedinstva u 12.minuti susreta kada je Bandić pokušao sa dvadeset metara, ali lopta je otišla preko gola. U 20.minuti Selman prolazi po desnoj strani, dodaje loptu do Merdovića koji atraktivno pokušava prevariti golmana GOŠK-a, ali lopta odlazi iznad prečke. U 30.minuti gosti prvi put prijete, šutirao je Radulović visoko preko gola. Gosti su imali najbolju priliku za postizanje gola u 40.minuti susreta kada Hrelja silovito šutira, a Ribič krajnjim naporom sačuvao svoj gol. U idućoj kontri Selman je odlično pokušao, ali lopta je pogodila u glavu golmana Goška Vasilja. U prvih 45.minuta Jedinstvo nešto konkretnije, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na otvaranju drugog dijela Božić je iz slobodnog udarca imao dobru priliku, ali siguran Vasilj na golu gostiju iz Gabele. U 52.minuti kapiten Jusić prolazi po desnoj strani, ubacuje u peterac gostiju iz Gabele, a u gužvi pred golmanom Vasiljem najbolje se snalazi Luka Merdović i trese mrežu GOŠK-a. U 78. minuti Mateo Božić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Vasilj otklonio opasnost ispred svoga gola. U posljednjoj minuti susreta nigerijac Abdulfatai sa pet metara trese mrežu Jedinstva za  izjednačenje rezultata i konačan rezultat utakmice. Na kraju utakmice ostaje žal za sva tri boda koja su nogometaši Jedinstva sasvim opravdano tokom čitave utakmice zaslužili.

HRUSTAN KADRIĆ OPROSTIO SE OD DRESA JEDINSTVA

Naš Hrustan Kadrić - Kike u 89 minuti napustio je igru i oprostio se od dresa Jedinstva. Kike će svoj životni put nastaviti u Njemačkoj. Kao uspomenu na naš klub predsjednik kluba Admir Abdihodžić poklonio mu je dres Jedinstva.

U narednom kolu Jedinstvo će gostovati u Tomislavgradu, ekipi HNK Tomislav.

NK JEDINSTVO - NK GOŠK 1:1

NK Jedinstvo Bihać: Ribić, Jusić, Selman Pandžić, Božić, Kadrić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Asprilla.

Na klupi su: Bilić, Drina, Dizdarić, Šabić, Jašić, Alagić, Kurić.

Trener: Elvedin Beganović.

NK GOŠK Gabela: Vasilj, Ramljak, Šuta, Hrelja, Šero, Hasukić, Dujaković, Miličević, Zarić, Radulović, Mulaosmanović.

Na klupi su: Maslać, Janković, Mugoša, Bošković, Raguž, Balavac, Fatai.

Trener: Denis Ćorić