Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 24.09.2023.

Crveno - bijeli su danas u Olovu, u okviru 7.kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine poraženi od domaće ekipe Stupčanice rezultatom 4:0.

Igrala se 15.minuta susreta kada se Kurić  odlično sjurio u kazneni prostor Stupčanice, srušen je s leđa, ali sudije se nisu oglasile. U 38.minuti susreta Božić je pobjegao odbrani Jedinstva, ubacio se po desnoj strani i zatresao mrežu nemoćnog Bilića za vodstvo domaćih rezultatom 1:0. U 44.minuti crveno - bijeli su zatresli mrežu ekipe iz Olova, ali sudije su poništile pogogak zbog ofsajd pozicije.

Igrala se 73.minuta susreta kada je ekipa Stupčanice došla do drugog pogodka. Iz auta na lijevoj strani dobro je loptu ubacio jedan od domaćih igrača, koja dolazi na 11 metara od gola Jedinstva do Mehanovića  kojem nije bilo teško zatresti mrežu Jedinstva. Samo dvije minute kasnije Mehanović je ponovo strijelac za domaće, na semaforu je 3:0 vodstvo ekipe iz Olova.

Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se i Karahmetović za visok poraz u Olovu rezultatom 4:0.Već u srijedu crveno - bijeli u okviru Kupa Bosne i Hercegovine gostuju u Gradišci, ekipi Kozare, a za vikend Pod borićima će ugostiti Radnik iz Hadžića.

NK STUPČANICA - NK JEDINSTVO 4:0

NK Stupčanica: Ćulov, Odinaka, Bešić, Živković, Beganović, Božić, Božić,  Džafić, Alić, Islamagić, Shuaib.

NK Jedinstvo: Bilić, Alibegović, Stojnić, Džaferović, Imamagić, Kurić, Hadžikadunić, Kojić, Zarić, Guskić, Mizić.