Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 06.05.2023.

Jedinstvo je danas u Bihaću savladalo ekipu Bratstva iz Gračanice rezultatom 3:2 u  veoma bitnoj utakmici za opstanak u prvoligaškom društvu. Sami kraj utakmice bio je dramatičan. Vodili su crveno - bijeli s visokih 3:0 sve do posljednje tri minute susreta, kada su gosti u 87. i 88. postigli dva pogodka, te tako izazvali strepnju na tribina u Bihaću.

Ipak, krenimo redom, već u prvoj minuti crveno - bijeli dolaze do vodstva. Lopta dolazi do Luke Merdovića koji je krenuo ka golu gostiju iz Gračanice, ruši ga Devedžić, a glavni sudac Efendić iz Sarajeva opravdano pokazuje na bijelu tačku. Sa 11.metara siguran je bio crnogorac Merdović za sjajan otvor utakmice. Nakon ranog šoka pokušavaju i gosti, ali odbrana Jedinstva na visini zadatka. Pokušao je i Bandić u dva navrata, ali lopta je otišla preko gola. U 20.minuti mogli su crveno - bijeli doći do drugog gola, kada je sjajno po desnoj strani šutirao Selman, Muratspahić brani, lopta dolazi do Božića koji makazicama pokušava, ali ponovo Zejd Muratspahić sjajnom intervencijom spašava svoju mrežu. U 25.munuti pokušao je i Nuhanović, ali nema promjene rezultata. U 30.minuti susreta Nuhanović pogađa stativu, nakon sjajne ubace kapitena Jusića. U 38.minuti pogodio je Bandić mrežu gostiju iz Gračanice, ali pogodak je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije. Imali su i gosti dobru priliku nakon greške Pandžića, pokušao je Kujundžić, lopta je pogodila vanjski dio mreže.

Na otvaranju drugog dijela nismo vidjeli šanse sve do 57.minute kada su crveno - bijeli došli do drugog gola. U petercu gostiju nesporazum između zadnje linije i golmana, to lukavo koristi Kemal Selman i postiže drugi pogodak za Jedinstvo. Samo minutu kasnije Nuhanović silovito šutira, ali lopta odlazi preko gola. U 70.minuti Arias sjajno prolazi po lijevoj strani, dodaje loptu za Selmana koji je već savladao golmana Bratstva, ali na gol crti loptu spašava neko od gostujućih igrača. U 81.minuti euro gol postiže Benjamin Kurić postiže za rapsodiju oduševljenja Pod borićima i na semaforu je 3:0 za crveno - bijele. Nakon trećeg gola, opustili su se domaći, a to su iskoristili gosti iz Gračanice koji u dvije minute postižu dva pogodka, preko Musića i Šera i utakmica dobiva veliku dramu u samom finišu. Ipak, na kraju zaslužena pobjeda izabranika Elvedina Beganovića rezultatom 3:2.

Narednog vikenda, crveno - bijeli putuju u Srebrenik, ekipi Gradine.

NK JEDINSTVO - NK BRATSTVO 3:2

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Arias, Hadrović, Asprilia.

NK Bratstvo: Muratspahić, Borovčanin, Kujundžić, Devedžić, Musić, Šer, Kadrić, Šabić, Mehičić, Aljić, Kahrimanović.