Petak, 03.05.2024.
  • Suad Balić
  • 23.04.2023.

U derbiju začelja 23.kola M:tel Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine nogometaši Jedinstva poraženi su na domaćem terenu od TOŠK-a iz Tešnja rezultatom 1:2.

Već u prvoj minuti susreta velika šansa za Jedinstvo, Nuhanović sa svoje plovice sjajno upošljava Selmana koji šutira, ali lopta prelazi preko gola. U 4.minuti susreta gosti dolaze do vostva, mrežu Jedinstva pogodio je bivši igrač našeg kluba Ramirez. Nakon primljenog gola pokušavaju crveno - bijeli ugroziti gol gostiju iz Tešnja, ali gosti su se fokusirali isključivo na odbranu. U 22 minuti sjajno je prošao po desnoj strani Jusić, ubacio u peterac gostiju, ali nikog nije bilo od igrača Jedinstva da pospremi loptu u praznu mrežu. Igrala se 36.minuta susreta kada ponovo Jusić odlično centrira s lijeva strane, silovito šutira Nuhanović, ali direktno u golmana TOŠK-a Bjelicu. Do kraja prvog poluvremena pokušao je i Josip Bandić, ali gosti su su nakon prvih 45.minuta otišli mnogo zadovoljniji na odmor.

Na otvaranju drugog dijela pokušavaju igrači Jedinstva doći do gola Jedinstva, ali gosti su isključivo fokusirani na čuvanje svog gola. U 53.minuti pokušao je Kurić, nedugo zatim i Selmam, ali Bjelica siguran na golu Toška. U 80.minuti susreta velika gužva pred golom gostiju iz Tešnja, najbolje se snalazi Amir Hadrović za veliko slavlje Pod borićima. Ipak u sudijskoj nadoknadi, gosti dolaze do punog plijen u Bihaću, kada Sabljica sa nekih dvadesetak metara postiže lijep pogodak u gornji desni ugao Ribićevog gola za konačnih Jedinstvo - TOŠK 1:2.

U narednom, 24.kolo crveno - bijeli će gostovati u Kaknju, ekipi Rudara.

NK JEDINSTVO - NK TOŠK 1:2

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Arias, Asprilia

NK TOŠK: Bjelica, Marmat, Hukara, Cisse, Vujić, Ramirez, Vulić, Sabljica, Redžić, Zec, Tabak.