• Suad Balić
  • 08.04.2023.

Bihać: GOŠK pred sami kraj šokirao Jedinstvo...

GOŠK pred sami kraj šokirao Jedinstvo...

Kompletirano je 21. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u kom je Jedinstvo remiziralo sa GOŠK-om, dok je Budućnost savladala Radnički na gostovanju.

Jedinstvo je na svom terenu u Bihaću dočekalo lidera GOŠK koji se nakon poraza u prošlom kolu od Stupčanice sa 3:0 nadao potpunom oporavku od istog.

Ipak GOŠK je doživio jedan veliki šok kada su domaći došli do prednosti, a čovjek odluke je bio Luka Merdović koji je udarcem glavom matirao protivničkog čuvara mreže.

Jedinstvo je bilo spremno da slavi ogroman trijumf protiv GOŠK, ali su gosti iz Gabele u 90. minutu došli do poravnanje te su kući vratili jedan bod.

Sa druge strane Budućnost je preživjela teško gostovanje Radničkom iz Lukavca koji se grčevito bori za opstanak u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Naime, Budućnost je povela protiv Radničkog, ali su domaćini poravnali rezultat ubrzo i to pogotkom sa bijele tačke ubrzo nakon pogotka gostiju.

Veselje na licima gostujuće Budućnosti je donio Eldin Trumić koji je na kraju postavio ispostaviće se konačni rezultat ovog susreta, odnosno 2:1.

Uostalom, sve rezultate utakmica 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pogledajte u pregledu u samom nastavku ovog teksta:

Gradina Srebrenik 0:1 Bratstvo Gračanica

Radnik Hadžići 0:1 Goražde

Jedinstvo Bihać 1:1 GOŠK Gabela

Mladost Doboj Kakanj 2:2 Sim Bau Kosova

Radnički Lukavac 1:2 Budućnost Banovići

Stupčanica Olovo 1:0 Tomislav Tomislavgrad

Travnik 1:0 TOŠK Tešanj

Zvijezda Gradačac 1:1 Rudar Kakanj