• Suad Balić
  • 07.03.2023.

Tri boda stižu iz Lukavca

.

Nogometaši Jedinstva na najbolji mogući način otvorili su proljetni dio prvenstva u M:tel Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine. U okviru 16.kola crveno – bijeli su sasvim zasluženo na gostovanju u Lukavcu savladali domaći Radnički rezultatom 0:1. Jedini strijelac na utakmici bio je Crnogorac u redovima našeg Jedinstva Luka Merdović u 75.minuti susreta.

U prvom dijelu susreta na stadionu Jošik domaća ekipa je agresivno ušla u utakmicu, ali na visini je zadatka je bila odbrana Jedinstva. Imali su crveno – bijeli priliku u dva navrata da dođu do vodstva u prvih 45.minuta susreta preko Josipa Bandića i novajlije Kemala Selmana.

U drugom poluvremenu mnogo bolja i hrabrija igra izabranika Elvedina Beganovića. Igrala se 55.minuta susreta kada je Haris Kulovac zatresao mrežu Radničkog, ali glavni sudac Kapo poništio je pogodak zbog nedozvoljene pozicije. Ipak upornost crveno – bijelih se isplatila u 75.minuti susreta kada sjajni Luka Merdović matira golmana domaće ekipe za veliko slavlje na crveno – bijeloj klupi.