Petak, 29.03.2024.
  • Cenzura.ba
  • 08.01.2023.

Real Madrid pregazio Maccabi, Musa ponovo briljirao

Košarkaši Real Madrida savladali su Maccabi iz Tel Aviva rezultatom 98:65 u susretu Eurolige, a od početka do kraja meča, domaćin je briljirao.

Već nakon prve četvrtine Real je vodio sa 22:7, da bi do poluvremena nastavio povećavati prednost. Goste je tek serija u u finišu prvog dijela vratila u meč, imali su barem malo prihvatljivijih 51:34 na odmoru.

I kroz drugi dio meča prednost Reala je nastavila rasti, pa su vrlo brzo otklonjene sve dileme o pobjedniku. Bio je ovo Madriđanima ukupno 11. euroligaški trijumf, te su sada poravnati na vrhu sa Olympiakosom, Barcelonom i Baskonijom.

Ponovo je u redovima Reala briljirao Džanan Musa, koji je zabilježio 18 poena, uz skok i pet asistencija. 18 poena uz asistenciju i pet skokova imao je Petr Cornelie, dok je Guerschon Yabusele zabilježio 16 poena, osam skokova i dvije asistencije.