Subota, 20.04.2024.
  • Suad Balić
  • 27.05.2023.

Fantastično Jedinstvo protiv Stupčanice

Nogometši bihaćkog Jedinstva danas su u posljednoj utakmicu u ovoj sezoni pred domaćom publikom savladali ekipu Stupčanice rezultatom 1:0. Inače do gostovanja u Bihaću, gosti iz Olova u posljednjih petnaest utakmica nisu znali za poraz. Strijelac za crveno - bijele bio je crnogorac u redovima Jedinstva Luka Merdović u 86.minuti susreta.

Veliki broj gledatelja danas je Pod borićima svjedočio jednom borbenom Jedinstvu koje je od prve minute susreta znalo šta želi. Vrlo oštra utakmice na samom otvaranju susreta, gdje su dva žuta kartona dobili Pandžić iz domaćeg sastava i Hadžiabdić iz gostujućeg tima.  Prvu priliku pravi Jedinstvo u 14.minuti susreta kada je Merdović iz slobodnog udarca dobro šutirao , ali lopta je otišla pored desne stative. U 25.minuti velika gužva pred golom Stupčanice, ali Petar Bandić se ne snalazi najbolje. Igrala se 35.minuta kada je odlično po desnoj strani prošao kapiten Jusić, ubacio za Bandića koji glavom šutira, ali lopta odlazi tik uz prečku. Gosti su prvi put zaprijetili pred kraj prvog dijela susreta kada je Aletić  šutirao pored gola Jedinstva.

Na otvaranju drugog dijela veoma borbena i otvorena utakmica na obje strane. Prvo su zaprijetili gosti preko Karahmetovića, ali sjajan je bio Ribić. U 70.minuti pokušali su crveni - bijeli preko Selmana, ali mreža je ostala netaknuta. U 75.minuti, čim je ušao u igru Benjamin Kurić iz slobodnog udarca trese prečku gostiju iz Olova. U 86.minuti Luka Merdović odlično je prošao nekoliko igrača gostujuće ekipe i sjajno matirao Milićevića za veliko slavlje Pod borićima i zasluženo pobjedu ekipe Jedinstva.

Na kraju utakmice igrači Jedinstva su kao znak zahvale svojim navijačima za podršku tokom čitave sezone poklonili dresove. Jedinstvo se nakon 29.odigranih kola nalazi na 11.mjestu prvenstvene tabele sa 37 osvojenih bodova. U posljednjem kolu izabranici Elvedina Beganovića gostuju u Goraždu istoimenoj ekipi.

NK JEDINSTVO - NK STUPČANICA 1:0

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Drina, Selman, Pandžić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Hadrović, Asprilia.

NK Stupčanica: Milićević, Odinaka, Nestor, Aletić, Karičić, Hadžiabdić, Karahmetović, Beganović, Džafić, Dubačkić, Mehanović.