Subota, 20.04.2024.
  • Cenzura.ba
  • 09.03.2023.

AC Milan preživio London i ovjerio kartu za četvrtinu finala Lige prvaka

U revanš utakmici osmine finala Lige prvaka Tottenham i Milan su remizirali rezultatom 0:0. Obzirom na trijumf u prvom meču od 1:0, dalje se plasirala ekipa Milana. Tako će Rossoneri nakon velike borbe u dvomeču protiv londonske ekipe zaigrati u četvrtini finala Lige prvaka.

Rossoneri su bolje otvorili susret i kao da su htjeli dokazati da nisu u London došli da brane prednost.

U 19. minuti prva prava prilika pred golom Tottenhama, Messias je bio neprecizan.

U 24. minuti uzvratio je Tottenham preko Sona koji je lijepo šutirao, međutim golman gostiju zaustavlja njegov udarac.

Messias ponovo u šansi za goste u 30. minuti, ovaj put lopta odlazi malo pored gola Tottenhama. Dosta sreće za londonski tim u tim trenucima utakmice.

U finišu prvog poluvremena šansa i za Tottenham preko Perišića, ali na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Tottenham je trebao gol u ovom susretu da se vrati u dvomeč. U nastavku se izdvaja šansa za Kuluševskog u 48. minuti, bez promjene rezultata. Tri minute kasnije kod gostiju prijeti Diaz.

Najbolja šansa za Tottenmham u drugom poluvremenu u 64. minuti. Hojbjerg se sjajno izborio za udarac, fenomenalno šutirao, međutim golman Maignan vrhunski interveniše i spašava Rossonere.

U 79. minuti trenutak koji je usporio Tottenham. Romero je dobio drugi žuti karton i domaćini su ostali s igračem manje.

Bez obzira na igrača manje domaćini se nisu predavali. Porro je imao dobru priliku u 83. minuti, bez promjene rezultata na semaforu.

Do kraja meča je ipak ostalo 0:0 i Milan je mogao proslaviti plasman među osam ekipa u ovosezonskoj Ligi prvaka.

U timu Milana u ovom susretu u startnoj postavio je bio naš Rade Krunić i odigrao cijeli susret vrlo dobro.